Bezpieczeństwo zakupów

CZY ZAKUPY PRZEZ INTERNET SĄ BEZPIECZNE?

Tak. Bezpieczeństwo Twoich zakupów jest dla nas kluczowe.

Wszystkie transakcje elektroniczne dokonywane w naszym sklepie realizowane są za pośrednictwem zewnętrznych systemów płatności PayU i tpay. Są to systemy umożliwiające szybkie i bezpieczne transakcje za pomocą karty płatniczej oraz przelewów internetowych.

_

Tpay zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa potwierdzone uznanymi certyfikatami.

Dyrektywa PSD 2

PSD2 to nowa dyrektywa unijna, która zastępuje PSD z 2007 roku. W Polsce wdrożenie dyrektywy nastąpi 14 września 2019 roku. PSD2 to sporo zmian w bankowości. To nowe możliwości dla fintechów, a także większy nacisk na kwestie bezpieczeństwa transakcji. Nowe regulacje wprowadzają SCA, czyli silne uwierzytelnienie którego celem jest zapewnienie wyższego poziomu wiarygodności i odporności na fraudy.

Szyfrowane połączenia

W Tpay wszystkie dane są przekazywane szyfrowanym połączeniem protokołem TLS zabezpieczonym certyfikatem Extended Validation, gwarantującym najwyższy poziom bezpieczeństwa i zaufania. Certyfikat został wystawiony przez renomowaną firmę Unizeto Technologies S.A.

Certyfikacja PCI DSS Level 1

Krajowy Integrator Płatności S.A. od 2012 roku dysponuje certyfikatem PCI DSS na najwyższym możliwym poziomie: Level 1 dla Service Providerów. Certyfikat ten jest potwierdzeniem spełniania rygorystycznych norm wymaganych przez instytucje płatnicze VISA i MasterCard do dostarczania płatności kartami.

Status Krajowej Instytucji Płatniczej

Spółka Krajowy Integrator Płatności S.A. posiada status Krajowej Instytucji Płatniczej i podlega pod nadzór Komisji Nadzoru Finansowego. Status Krajowej Instytucji Płatniczej jest potwierdzeniem świadczenia najwyższej jakości usług oraz najwyższych standardów bezpieczeństwa zapewnianych przez Krajowy Integrator Płatności S.A. Uzyskanie statusu wiąże się ze spełnieniem rygorystycznych wymogów i jest gwarancją satysfakcji z dokonywanych transakcji.

Gwarancja najwyższej jakości

Krajowy Integrator Płatności SA został nagrodzony w największym konkursie jakościowym w Polsce – Najwyższa Jakość Quality International w kategorii QI SERVICES. Wyróżnienie otrzymał system Tpay – zapewniający kompleksową obsługę transakcji internetowych na najwyższym poziomie.

_

PayU S.A. jako agent Rozliczeniowy gwarantuje jakość i bezpieczeństwo obsługiwanych transakcji. Operator finansowy PayU S.A. nie przechowuje ani nie przekazuje kontrahentom danych dotyczących kart płatniczych i kont bankowych.

Ponadto PayU korzysta z bezpiecznego połączenia SSL – dzięki temu wszystkie informacje dotyczące płatności, które podajesz na stronach serwisu, są szyfrowane, a tym samym chronione przed dostępem i odczytaniem przez osoby niepowołane.

PayU.pl spełnia międzynarodowe standardy i wymogi bezpieczeństwa i posiada certyfikat PCI DSS – Payment Card Industry Data Security Standard. Jest to światowy standard ustalony przez organizacje płatnicze Visa i MasterCard w celu ochrony informacji związanych z transakcjami internetowymi. Transakcje online są więc nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne.

Więcej informacji o bezpieczeństwie można znaleźć na www.payu.pl/dla-kupujacych/bezpieczenstwo.