PARKA GUESS, LIU JO, ELISABETTA FRANCHI – MUST HAVE W TWOJEJ SZAFIE
Parka Guess, Liu Jo a może marki Elisabetta Franchi? Niezależnie od tego jaki brand wybierzesz, to wzbogacisz swoją szafę o kolejny must have tego sezonu! Wszyscy wiemy, że parka to niezastąpione okrycie wierzchnie, w szczególności kiedy mamy do czynienia z mroźną zimą. Taka kurtka wtedy jest gwarancją odpowiedniego komfortu cieplnego. Jednakże warto podkreślić, że parkę nosić możemy niemal cały rok. Oczywiście mowa o wersjach nieocieplonych, które idealnie sprawdzają się jako zamiennik bluzy podczas letnich wieczorów.

DLACZEGO PARKA TO PEWNIK?
Elementem charakterystycznym każdej parki jest kaptur, w przypadku zimowych kurtek, obszywany często sztucznym futerkiem. Wszystkie parki ponadto posiadają liczne kieszenie. Co jeszcze charakteryzuje parki? Otóż, są zazwyczaj zapinane na zamek, czasami na guziki. Co również jest istotne, kurtki tego typu posiadają w pasie ściągane troczki, dzięki czemu podkreślają kobiece kształty i poprawiają proporcje ciała. Każda kobieta w takim fasonie wygląda zjawiskowo. Dzisiaj parki są szyte z wielu tkanin, nawet z winylu i innych syntetycznych materiałów, które pozwalają nosić je zamiast płaszcza przeciwdeszczowego. Modele rainproof sprawią, że nawet podczas największej ulewy będziesz wyglądać stylowo. Jeszcze większą funkcjonalność zapewniają kurtki dwustronne lub te z odpinanym ociepleniem, które pozwalają na noszenie ich w różnych porach roku.

PARKI GUESS, LIU JO, ELISABETTA FRANCHI – JAK JE NOSIĆ?
Parka to niezwykle uniwersalny wariant odzieży wierzchniej. Jej nieformalny styl pozwala z powodzeniem nosić ją na co dzień do jeansów o krojach rurek oraz boy-friend. Mimo to nie zobowiązuje do noszenia tylko sportowego stylu. Ten rodzaj kurtki wygląda dobrze nawet z dziewczęcymi sukienkami w stylu boho, choć w przypadku parki lepiej dobierać do niej dopasowane spodnie i ołówkowe spódnice, aby pozostać w zgodzie z zasadą zestawiania luźnego okrycia z dopasowanym dołem.