Kurtki bomberki

Producent:
Akceptuj
Zamknij
Rozmiar:
Akceptuj
Zamknij
Kolor:
Akceptuj
Zamknij
Długość:
Akceptuj
Zamknij
Dopasowanie:
Akceptuj
Zamknij
Rękaw:
Akceptuj
Zamknij
Rodzaj materiału:
Akceptuj
Zamknij
Wzór:
Akceptuj
Zamknij

DAMSKIE KURTKI BOMBER – WYJAWIAMY TAJEMNICĘ POPULARNOŚCI
Bomberki goszczą od lat na ulicach zarówno miast będących kolebkami mody, jak i niewielkich miasteczek. Noszą je najsłynniejsze trendsetterki, gwiazdy Instagrama i celebryci. Kobiety wybierają je jako funkcjonalne okrycie wierzchnie, ale również w celu przełamania eleganckich stylizacji. Któż by zatem pomyślał, że kurtki damskie bomber wywodzą się ze strojów pilotów amerykańskich sił zbrojnych z czasów I wojny światowej? Zanim zostały one wprowadzone, awiatorzy nosili skórzane kurtki, które podczas wielogodzinnych lotów nie sprawdzały się i szybko niszczały, dlatego opracowano inny model kurtek cechujący się niebywałą wygodną. Były to bomberki – nazywane dawniej pilotkami. Niegdyś szyte były tylko z materiałów w odcieniach khaki, brązu oraz zieleni, dzisiaj dostępne są w wielu kolorach oraz z przykuwającymi wzrok printami. Dodatkowo tworzone są także z delikatnych i lekkich materiałów.

KURTKA BOMBER GUESS, ICEBERG, TWINSET CZY CHIARA FERRAGNI?
Dzisiaj kurtka bomber nie jest już tylko okryciem wierzchnim. Topowe marki: Guess, Iceberg, Twinset, Chiara Ferragni – w swoich kolekcjach proponują zwolenniczkom streetwearowych stylizacji kurtki bomber z delikatnych materiałów, które mogą z powodzeniem zastąpić jeansową katanę czy marynarkę. Producenci często takie okrycia nazywają nie kurtką a bluzą bomber.

Zacznijmy od marki Guess. Bomber jackets w jej kolekcjach to zarówno modele zimowe, przejściowe, jak i letnie. Projektanci tej marki w każdej nowej kolekcji pokazują bomberki w nowej odsłonie, proponując oryginalne printy, nietypowe faktury czy pikowania materiału. Sam krój tych kurtek również ewoluował – od dopasowanych fasonów po modele oversize. Bomberki Iceberg szyte są z nietuzinkowych materiałów. Stylistyka kurtek Iceberg to odważny streetstyle. Marka ta ponadto słynie z wyrazistych połączeń kolorystycznych. Kurtki bomber Twinset to z kolei spojrzenie na klasykę z przymrużeniem oka. Bomberki Twinset mają fasony klasyczne lub oversize. Doza szaleństwa przejawia się natomiast w materiałach, z jakich zostały uszyte.

JAK NOSIĆ BOMBERKI W SEZONIE 2022?
Klasyczne spojrzenie na bomberki lokuje je w obszarze mody streetwearowej. Niemniej jednak i na czerwonym dywanie można spotkać gwiazdy, które przełamują wieczorowy look, zakładając kurtkę bomberkę. W takiej stylizacji w światłach fleszy stanęła między innymi Kate Hudson na premierze Deepwater Horizon. Nic dziwnego, gdyż kurtka bomber tworzy idealny związek z zarówno klasycznym białym t-shirtem i jeansami, jak i z minimalistyczną ołówkową sukienką. Bomberka towarzyszyć może Ci zarówno w drodze do pracy, jak i podczas wieczornego party, kiedy to zakładasz szpilki.