Kurtki jeansowe to zarówno wyraz młodzieńczego charakteru, jak i ukłon wobec tradycji i ubrań, które weszły już do kanonu mody. Jeans jest wyrazem tego, że moda jest demokratyczna – jak powiedział Giorgio Armani „jeans reprezentuje demokrację w modzie”. Nic dziwnego, że wszyscy go kochamy.
KURTKI JEANSOWE ICEBERG, ELISABETTA FRANCHI, LIU JO, GUESS – INWESTYCJA W KULTOWE FASONY
Tak jak każda kobieta powinna mieć w szafie małą czarną, tak i markową kurtkę jeansową, która będzie dopełnieniem wielu streetwearowych stylizacji przez wiele sezonów. W Egoistin dostępne są kurtki jeansowe Iceberg, Elisabetta Franchi, Liu Jo, Guess, a także innych marek premium w wielu wariantach kolorystycznych i wielu modnych krojach.
IDEALNA KURTKA JEANSOWA – JAK DOBRAĆ JĄ DO SYLWETKI?
Pośród jeansowych kurtek znajdziemy: krótkie, kończące się w talii, pasujące do filigranowych kobiet, które sprawdzają się w przypadku rozkloszowanych sukienek i spodni z wysokim stanem; klasyczne sięgające pasa oraz tzw. katany, czyli długie kurtki w fasonie oversize.
HISTORIA JEANSOWEJ KURTKI
Jeans to materiał, który jest modny niezmiennie od wielu lat. Jego historia sięga połowy XIX wieku, kiedy to Levi Strauss zaczął sprowadzać z Francji niezwykle wytrzymały materiał, z którego szyto spodnie dla pracujących fizycznie mężczyzn w czasie tzw. gorączki złota. Jednak ten materiał zaczęto wykorzystywać do produkcji odzieży na skalę światową. Wkrótce poza spodniami, zaczęto produkować również jeansowe kurtki. Weszły one do kanonu mody głównie za sprawą Jamesa Deana, który sławę zyskał grając w filmie pt.: „Buntownik bez powodu” w 1955. Oprócz niego w jeansowej kurtce pojawiał się Elvis Presley, a także najsłynniejsza kobieta tamtych czasów, czyli piękna Marilyn Monroe. Kultowość jeansowej kurtki obrazuje również fakt, iż nosiła ją zarówno subkultura hipisów, jak i w późniejszym czasie, punków. Dzisiaj kurtka jeansowa stanowi absolutny must have w każdej garderobie.